Ogłoszenia parafialne – 7 lipca 2019 r.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
  1. W tym tygodniu przypada święto św. Benedykta opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
  2. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo fatimskie 13 lipca – w najbliższą sobotę, po mszy św. wieczornej.
  3. Nasz parafianin o. Janusz Brzozowski, werbista pracujący obecnie w Pieniężnie, przeżywa w tym roku Jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich. Mszę św. dziękczynną będzie sprawował w naszym kościele w niedzielę 14 lipca o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest codziennie w godz. od 9.00 do 10.00. Wtedy także trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr.
  2. W ramach profilaktyki jaskry i zaćmy odbędą się badania wzroku dla mieszkańców naszej gminy w najbliższy piątek 12 lipca od godz. 8.00 do 10.00 w Ośrodku Zdrowia przy ul. Mickiewicza.
  1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej organizuje dla młodych, wspólne pielgrzymowanie do Taizé we Francji w dniach 3 – 12 sierpnia.
  1. Przewodnicy pieszych i rowerowych pielgrzymek na Jasna Górę przesyłają informacje o sierpniowym pielgrzymowaniu przez naszą parafię i liczą na gościnne przyjęcie.
  2. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W Niedzieli, Idziemy, Przewodniku Katolickim i Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele interesujących artykułów. W zakrystii można odebrać kolejny numer Różańca i Tak Rodzinie. Zachęcamy także do nabycia pięknego albumu Adama Bujaka pt. „Polska św. Jana Pawła II”.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.
  1. W gablocie przed kościołem przeczytamy o Ekumenicznej Szkole Biblijnej powstającej w Łodzi.