Ogłoszenia parafialne – 30 czerwca 2019r

1. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
  1. W lipcu i sierpniu msze św. w naszym kościele w dni powszednie odprawiamy o godz 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie tylko do południa w godz. od 9.00 do 10.00
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta i nabożeństwo pierwszoczwartkowe od godz. 17.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, na zakończenie adoracji – nabożeństwo i msza św. Chorych odwiedzimy przed południem. Sobotnia msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00. po niej nabożeństwo.
  2. Mieszkańcom Sołectw: Brzezie, Bednarze i Szczerców przekazujemy informację o spotkaniu rolników z przedstawicielami PGE Oddział Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w celu zawarcia ugód za szkody górnicze. Spotkanie odbędzie się 2 lipca w godz. od 9.30 do 10.30. na placu zabaw w Brzeziu.
  3. 1 i 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 82 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców.
  4. Parafia w Kaszewicach zaprasza na „Letni koncert organowy” w wykonaniu Jakuba Garbacza – organisty i Szymona Jędrucha – artysty Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00.
  1. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W zakrystii możemy nabyć piękny album Adama Bujaka pt. „Polska św. Jana Pawła II”. Zachęcamy także do zainteresowania się prasą katolicką zawierającą informacje z życia Kościoła i świata.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Mikulskiego. Wieczny odpoczynek…