Ogłoszenia parafialne – 16 czerwca 2019r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe połączymy z modlitwą różańcową za chrześcijan z Syrii – Różaniec za braci – rozpoczęcie o 16.15.
  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Szczercowa po mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, chór, orkiestrę, strażaków, dzieci komunijnei rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze: pierwszy przy piekarni, drugi  przy ul. Konopnickiej tuż ul. Piłsudskiego, trzeci przy ul. Mickiewicza naprzeciw Ośrodka Zdowia i czwarty przy figurce św. Floriana. Udekorujmy trasę procesji, nasze domy. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze. Dziś jeszcze możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy.  W Boże Ciało o godz. 18.00 rozpocznie się  wieczór modlitwy, w którym poprzez muzykę i śpiew będziemy uwielbiać Jezusa eucharystycznego. Serdecznie zapraszamy.
  2. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  1. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli. Dziękując za miniony rok nauki, będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zachęcamy uczniów do spowiedzi, by z czystym sercem rozpocząć wakacje.
  1. W piątek 21 czerwca ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe z procesją oktawy odbędzie się tego dnia wyjątkowo wcześniej – o godz. 17.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków – we wtorek o godz. 19.00.
  2. W tych dniach siostra Jana otrzymała decyzję o przeniesieniu na inną placówkę, a jej miejsce ma zająć inna siostra. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować siostrze za 5 lat posługiwania w Szczercowie i modlić się
    o potrzebne łaski w dalszej drodze realizowania zakonnego powołania.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy w Gościu Niedzielnym tekst o ciemnej stronie internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie.