Ogłoszenia parafialne – 9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocny. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. W poniedziałek po Zielonych Świątkach czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 7.00. 10.00, 17.30 i 18.00.
  3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Św. będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. Po mszy św., z racji 13. dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie.
  4. Zapraszamy uczniów klas VII i VIII na Mszę św. i spotkanie podsumowujące tegoroczne przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek 14 czerwca o godz. 18.00.
  5. 25 lat temu przyjął święcenia kapłańskie ks. Proboszcz Zenon Miksa. W sobotę 15 czerwca o godz. 12.00 Ksiądz Jubilat będzie odprawiał Mszę św. dziękczynną, do udziału w której serdecznie zapraszamy.
  6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 16.30.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku z racji remontu ul. Żeromskiego zmieni się trasa procesji. Proponujemy, aby I i IV ołtarz był w tradycyjnych miejscach, natomiast drugi ołtarz na ul. Konopnickiej przy ul. Piłsudskiego. Trzeci ołtarz na ul. Mickiewicza naprzeciw Ośrodka zdrowia. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze. Dziś i w przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy.
  8. W zakrystii można złożyć podpis popierający projekt ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO.
  9. Parafie Dekanatu Bełchatowskiego zapraszają 15 czerwca na godz. 16.00 do bełchatowskiej hali „Energia” na koncert ewangelizacyjny zespołu „Jednego serca i Jednego Ducha” z obecnością Ks. Abp. Grzegorza Rysia. Wydarzenie będzie poprzedzone muzycznymi warsztatami Huberta Kowalskiego. Szczegóły i zapisy na stronie Archidiecezji i na portalu społecznościowym pod hasłem „iSkra dla Pana”.  W niedzielę 16 czerwca w ramach Bełchatowskich Dni Rodziny odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy on o godz. 15.00 z Placu Narutowicza a zakończy się w ogrodach parafii Narodzenia NMP, gdzie czeka wiele atrakcji w tym koncert zespołu franciszkańskiego „Pokój i Dobro” z Łodzi.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą oraz do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W ostatnim czasie udało się zamontować barierki przy schodach kościoła, plebanii i Domu Parafialnego. Zdemontowano także przechylony krzyż z kaplicy św. Teresy. Trzeba wymienić spróchniałe drewno na którym był on zamocowany.
  11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płyta z przemówieniami papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.