Ogłoszenia parafialne – 2 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowione kilka lat temu w Kościele w Polsce Święto Dziękczynienia, które przypomina o potrzebie wdzięczności Bogu i ludziom.  Tegoroczne obchody łączą się z dziękczynieniem Opatrzności Bożej za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiaclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej racji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jako wotum naszego narodu.
  2. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Modlitewnie oczekujemy na to wydarzenie odprawiając  codziennie nowennę do Ducha Świętego. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę wieczorem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha św. wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i moc.
  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 18.30 oraz w niedziele o godz. 16.30.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania – godzina święta od godz. 17.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00. Spowiedź piątkowa od godz. 15.00 – podczas adoracji Najświetszego Sakramentu. Do chorych udamy się przed południem.
  1. Przekazujemy zaproszenie na Mszę św. w intencji motocyklistów wraz z poświęceniem motocykli w par. w Tuszyn Lesie w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00
  1. Zachęcamy do nabycia: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego. Przeczytamy wiele interesujących artykułów, między innymi o 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki JPII do Polski. Jest także czerwcowy numer Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.
  1. W zakrystii można złożyć podpis popierający projekt ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do poparcia działań w obronie dzieci przed deprawacją.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Kubasiewicza. Wieczny odpoczynek…