44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 12 maja 2019 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 12 maja 2019 r.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. W naszej wspólnocie gościmy kleryka z naszego seminarium. Wraz z nim modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. W czwartek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i rodzeństwo pochodzących z naszej parafii kapłanów i sióstr zakonnych.
  1. Dzisiaj w naszej parafii do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystępuje 45 dzieci na mszy św. o godz. 10.00. Rozpoczyna się dla nich biały tydzień, szczególny czas dziękczynienia. We wtorek o godz. 8. 00 wyruszają na pielgrzymkę do Lichenia. Za tydzień, w niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 10.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
  1. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczną się w Parznie uroczystości archidiecezjalne z racji przypadającej 15 maja kolejnej rocznicy urodzin sługi Bożej Wandy Malczewskiej.
  1. Jutro, 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi z Fatimy: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Podczas jutrzejszego nabożeństwa fatimskiego, po mszy św. wieczornej poświęcimy odnowioną dzięki staraniu parafian grotę lourdzką.
  1. Każdego roku na Polach Lednickich gromadzi się młodzież na modlitewne czuwanie. Organizujemy z parafii wyjazd na to spotkanie 1 czerwca.
  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 7 alumnom roku piątego. Natomiast w sobotę 25 maja o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich. Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski.
  1. Parafia w Chabielicach organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach 1 – 9 lipca. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej chabielickiej parafii.
  2. W Niedzieli, Gościu Niedzielnym, Przewodniku Katolickim i Idziemy przeczytamy o bieżących wydarzeniach z życia Kościoła, o tajemnicy powołania oraz o przesłaniu Objawień w Fatimie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram