44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 5 maja 2019 r.

Ogłoszenia parafialne – 5 maja 2019 r.

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. W dzisiejszą niedzielę odbywa się III Narodowe Czytanie Pisma Świetego. Wydarzenie to rozpoczyna obchody XI Tygodnia Biblijnego pod hasłem ”Głosili ewangelię mocą Ducha Świetego” (1P1,12). Niech ta inicjatywa będzie dla nas  zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 2. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 
 1. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
 1. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych na kolejne spotkanie modlitewne w najbliższy piątek o godz. 20.00.
 1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościli w naszej wspólnocie kleryka naszego seminarium i złożymy ofiary na tacę z przeznaczeniem na WSD w Łodzi.
 1. W przyszłą niedzielę także przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 10.00. Parafian nie związanych bezpośrednio z tym wydarzeniem zachęcamy by wybrali inną godzinę mszy niedzielnej, aby nasza świątynia mogła pomieścić wszystkie dzieci i ich rodziny. Tradycyjnie po przyjęciu I Komunii św. dzieci odprawią biały tydzień, we wtorek – 14 maja, udadzą się na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. (Jest jeszcze kilka wolnych miejsc). W kolejną niedzielę – 19 maja na mszy św. o godz. 10.00 swoją Rocznicę Komunii będą przeżywać dzieci klas IV. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę 18 maja o godz. 10.00.
 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego.
 2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 20.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory Ludźmierskie.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świetym „Nowe Przymierze” działajaca przy parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie organizuje wyjazd na Czuwanie modlitewne na szczycie Jasnej Góry w ramach Kongresu Odnowy Charyzmatycznej w sobotę 18 maja. Dokładne informacje o zapisach chętnych na wyjazd znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 4. Pani Sołtys Szczercowa przypomina, że 15 maja upływa termin płatności II raty podatku rolnego i od nieruchomości. Przekazujemy także informację o wyborach nowego sołtysa w Szczercowie, które odbędą się 8 maja, w środę o godz. 18.00 w gimnazjum.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, który wyjaśnia na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej. W Przewodniku Katolickim można przeczytać m.in.: jak wychowywać dzieci do odpowiedzialności.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Czesławę Żubert. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram