Ogłoszenia parafialne – 17 lutego 2019 r.

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  1. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, drukarki, telefony). Zbiórka potrwa do 1 marca. Miejscem składowania elektroodpadów będzie pomieszczenie w Domu Parafialnym przy kancelarii. Przychody z akcji, która odbywa się w całej Polsce, wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  1. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca nabożeństwo modlitewne za chrześcijan w Syrii:  Różaniec za braci o godz. 16.15
  1. Zapraszamy chętne małżeństwa do włączenia się do wspólnoty oazowej Domowego Kościoła. Spotkanie dziś o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.
  1. Trwają ferie zimowe dla uczniów. Nasze siostry zapraszają dzieci, które nie wyjechały z domu na zajęcia: plastyczne, muzyczne, kulinarne i sportowe w najbliższy wtorek i środę od 10.00 do 15.00 do Domu Parafialnego.
  1. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć oraz o blaskach i cieniach pracy nauczyciela w Polsce. Niedziela i Idziemy podejmują wiele interesujących tematów.