Ogłoszenia parafialne – 10 lutego 2019 r.

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem. Dziś o godz. 16.30 nieszpory niedzielne.
  1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na mszach św. o godz. 7.00 i 17.00 będziemy modlić się w intencji, dźwigających krzyż cierpienia oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi. Udzielimy także sakramentu chorych. Możemy zgłaszać adresy obłożnie chorych, by odwiedzić ich w domach.
  1. Rozpoczęły się ferie dla uczniów. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
  1. Wczoraj w Łodzi miała miejsce inauguracja II etapu Synodu dotyczącego rodzin. Na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej znajdziemy pełną relację z tego spotkania.
  1. Zapraszamy chętne małżeństwa do włączenia się do wspólnoty Domowego Kościoła. Najbliższe spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 lutego o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Bóg zapłać. Pojawił się już w prezbiterium pulpit, w najbliższym tygodniu mają być zamontowane ołtarz i ambonka.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszych numerach Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuły poświęcone ludziom chorym.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Lechowską i Jana Kowalskiego. Wieczny odpoczynek…