Ogłoszenia parafialne – 3 lutego 2019 r.

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie po Mszy Św. o godz. 10.00.
  1. Inauguracja drugiego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce Synodu w naszej Archidiecezji. Zachęcamy również do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach pod chórem, w gablocie parafialnej oraz na stronie Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
  1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej serdecznie dziękuje za udział w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych świeckich udało się w tym roku rozprowadzić prawie 90 tysięcy świec (w naszej parafii 700). Z pozyskanych dzięki temu funduszy, dzieci i młodzież z Archidiecezji Łódzkiej korzystają z konkretnego wsparcia.
  1. Mamy do przekazania treść dekretu ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia: „Diakoni uczestniczą w specjalny sposób w posłaniu i łasce Chrystusa. Sakrament święceń naznacza ich pieczęcią (charakterem), której nikt nie może usunąć. Upodabnia ich do Chrystusa, który stał się diakonem, to znaczy sługą wszystkich.” (KKK 1570). W ślad za ustawodawstwem Kościoła powszechnego i sugestią II Polskiego Synodu Plenarnego oraz zgodnie z decyzją Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na mocy przysługujących mi uprawnień, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej i Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, niniejszym wprowadzam w Archidiecezji Łódzkiej z dniem 25 stycznia 2019 roku diakonat stały i jednocześnie z tym samym dniem powołuję Ośrodek Formacji Diakonów Stałych z siedzibą w moim domu w Łodzi przy ulicy Księdza Ignacego Skorupki 1. Nabór kandydatów rozpoczyna się z dniem ogłoszenia Dekretu.
  1. Dziś o godz. 13.30 msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a jutro o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla ich rodziców. W środę po nowennie i mszy św. zapraszamy na film w ramach katechezy dla dorosłych. W pierwszy czwartek miesiąca godzina święta od 16.00. W najbliższy piątek o godz. 18.00 młodzież klas VII i VIII ma swoje kolejne spotkanie w ramach przygotowań do bierzmowania. Tego samego dnia – wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.
  1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za serdeczne spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam lepiej się poznać. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, pobłogosławić i poświęcić wasze mieszkania. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Odwiedziliśmy w sumie 1375 rodzin – co stanowi 90 % wszystkich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za smaczne poczęstunki. Składamy gorące podziękowania za złożone ofiary – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na dalsze prace remontowe naszej świątyni.
  1. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszek ofiarę 250 zł. na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy w niej relacje ze ŚDM w Panamie, piękne świadectwa o życiu zakonnym oraz inne ciekawe artykuły dotyczace życia Kościoła.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Romana Rojszczka oraz Teresę Irzykowską. Wieczny odpoczynek…