Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2018r

1. Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych wprowadza nas duchowo w bramy nieba. Świętujemy ze wszystkimi zastępami zbawionych w niebie. Nie tylko z wyniesionymi przez Kościół do chwały ołtarzy, ale z ogromną rzeszą naszych braci i sióstr, którzy przez godne życie zasłużyli sobie na udział w królestwie Bożym. Wsłuchując się w program życia zbawionych, oparty na Jezusowych błogosławieństwach, rozbudzajmy w nas samych pragnienie dołączenia do ich grona. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 w kościele, a na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 12.00. Po niej procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  1. Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  1. Jutro, w piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To szczególny dzień modlitwy za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia  w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem Jezusem. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 – w kościele, a o godz. 10.00 w kaplicy św. Barbary na cmentarzu. Z racji pierwszego piątku do chorych udamy się od godz. 11.00 po zakończeniu Mszy św. na cmentarzu. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej w Dzień Zaduszny – Nieszpory Żałobne, a w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.