Ogłoszenia parafialne – 28 października 2018 r.

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.
  2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe. W środę ostatnie nabożeństwo. A ponieważ jest to dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych to zachęcamy dzieci, aby przyszły wcześniej, na godz. 17.00, ubrane w stroje przypominające postaci wybranych przez siebie świętych. Tego dnia na nowennie i Mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  4. W piątek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będą sprawowane trzy Msze św. o godz. 7.00 i 17.00 w kościele, a o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Barbary. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Z racji pierwszego piątku do chorych udamy się od godz. 11.00 po zakończeniu Mszy św. na cmentarzu. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi, do której zachęcamy ponieważ z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem. Po Mszy św. wieczornej w Dzień Zaduszny – Nieszpory Żałobne, a w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  6. Od listopada do kwietnia wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.
  7. Przyszłą niedzielę przeżyjemy jako Rocznicę poświęcenia naszej świątyni parafialnej, która odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej została konsekrowana przez bp. Bohdana Bejze 5 listopada 1972 r.
  8. Sytuacji chrześcijan w Pakistanie poświęcony jest X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzimy dzisiaj. Tragiczna sytuacja, w jakiej znajdują się katolicy w Pakistanie, motywuje nas do wstawienniczej modlitwy za nich oraz do wsparcia materialnego – ofiary na ten cel możemy złożyc do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.
  9. W prasie katolickiej znajdziemy artykuły poświęcone Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnieniu Wiernych Zmarłych.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Zduńską, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Pluczaka. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu.