Ogłoszenia parafialne – 21 października 2018 r

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj także składając ofiary na tacę wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.
  1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, który 22 października 1978 r. rozpoczął uroczyście swój pontyfikat.
  1. Na stolikach pod chórem wyłożone zostały kartki wypominkowe. Możemy na nich wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, która podejmuje tematy związane z tygodniem misyjnym i 40 rocznicą inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączony jest film pt. „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”. To poruszajacy dokument, który przedstawia tragiczne dzieje Polski i Polaków podczas II wojny światowej pod niemiecką okupacją.
  1. Dzisiaj s. Jana składa śluby wieczyste. Wspierajmy ją naszą modlitwą. Z tej racji napisała list do wszystkich parafian. (………). Przy wyjściu ze świątyni ministranci będą rozdawać pamiątkowe obrazki s. Jany.