Ogłoszenia parafialne – 14 października 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski po hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do budowania żywego pomnika papieża Polaka składając ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierajacą edukację zdolnej młodzieży. W imieniu p. Wójta i Rady Gminy Szczerców serdecznie zapraszamy na koncert Moniki Kuszyńskiej i wspólne śpiewanie dla Ojca świętego oraz na wadowickie kremówki do Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego dzisiaj na godz. 15.00. We wtorek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczniów klas gimnazjalnych, którym patronuje św. Jan Paweł II.
  1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  2. Jutro – 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  3. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  4. W przyszłą niedzielę s. Jana złoży śluby wieczyste w rodzinnej parafii w Dunajowcach na Ukrainie. Wspierajmy ją swoimi modlitwami. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w jej intencji w sobotę wieczorem.
  5. 21 października będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.
  6. W ramach obchodów 100 –lecia odzyskania niepodległości  społeczność Szkoły Podstawowej w Szczercowie realizuje projekt „Dla potomnych – kapsuła czasu”. Dzisiaj po Mszach św. w kościele, a w tygodniu w sekretariacie gminy, możemy wpisać się do Księgi Pamiątkowej, która będzie umieszczona w kapsule czasu dla przyszłych pokoleń.
  7. Jutro wieczorem przybywa do kościoła w Chabielicach figura św. Michała Archanioła z cudownej groty na górze Gargano we Włoszech. Zachęcamy do jej nawiedzenia i modlitwy. Program czuwania znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Ostatnio zamontowano kilka małych okien, które nie zostały wymienione w kościele podczas przeprowadzonej termomodernizacji. Chcemy także poinformować, że podpisaliśmy umowę z wykonawcą posadzki i ołtarza w prezbiterium. W listopadzie planujemy przygotowanie podłoża z instalacją ogrzewania podłogowego a w grudniu ułożenie granitowej posadzki i marmurowego ołtarza z ambonką.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Przeczytamy między innymi o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił swiat.
  11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Stępień. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…