44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne – 29 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki. Rozpoczynamy zapisy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę z którą pielgrzymuje grupa pątników z naszej parafii.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 – Godzina Święta podczas której będziemy adorować Jezusa Eucharystycznego i modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Do chorych i starszych parafian udamy się z posługą sakramentalną przed południem.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

7. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za ofiary składamy: Bóg zapłać.

8. Niech lektura prasy katolickiej pomaga nam wzrastać w wierze.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wojciecha Majcherka i śp. Krzysztofa Symbera Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram