44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 24 czerwca 2018r

feature image

Ogłoszenia parafialne – 24 czerwca 2018r

  1. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę Ojca Świętego, który wręczy Ks. Abp. Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu  paliusz, czyli  znak szczególnej więzi metropolity z następcą św. Piotra. Paliusz noszony przez papieża i metropolitów jest to biała wstęga utkana z owczej wełny z wyszytymi sześcioma krzyżykami, zszyta w formie koła, zakładana na ornat, której wypustki zwisają na piersiach i plecach. Symbolizuje on owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza oraz za nowego ks. Kardynała Konrada Krajewskiego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe.
    Zachęcamy do wrzucania karteczek z własnymi intencjami do skrzynki intencji. W najbliższą środę na nowennie i mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  1. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po mszy św. wieczornej.
  1. 1 i 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców.
  1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku, ale też by był to czas pełen dobra i duchowego wzrostu. Pomocą w tym może być lektura ciekawej książki religijnej czy prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy oraz Małego Gościa dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram