Ogłoszenia parafialne – 10 czerwca 2018r

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
  1. W Łodzi odbywa się dzisiaj Archidiecezjalne Święto Eucharystii w 31 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II.
  1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po mszy św. wieczornej.
  1. 13 czerwca, w środę, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  1. Pośród wielu intencji, które Kościół nieustannie zanosi do Boga, szczególne miejsce zajmuje modlitwa o nowe powołania kapłańskie. W trosce o lepsze przygotowanie do kapłaństwa Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, rozszerza formację o rok propedeutyczny.
  2. Najbliższa rekrutacja do WSD w Łodzi, na którą składają się egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowa kwalifikacyjna, będzie miała miejsce w dniach 4-5 lipca 2018 r. Kolejna odbędzie się 6-7 września. Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na rok akademicki 2018-2019 na:
    – 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o profilu katechetycznym,
    – teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe.
  1. Orkiestra Dęta OSP Szczerców prowadzi nabór nowych członków. Zapisy w najbliższy piątek 15 czerwca o godz. 18.00 w Domu Kultury przy ul. Mickiewicza.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dziękujemy również za ofiary na dokończenie budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawskim Wilanowie – wotum naszego narodu – przekazaliśmy na ten cel 615 zł. Bóg zapłać. Trwają ostatnie konsultacje związane z projektem przebudowy prezbiterium i przekażemy gotowy projekt do zatwierdzenia Komisji kurialnej. Zaczęliśmy poszukiwania odpowiedniego materiału granitowego i marmurowego na posadzkę i ołtarz. Zostało także zamówione kilka małych okien, które nie zostały wymienione w kościele podczas przeprowadzonej termomodernizacji.
  1. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej.
  1. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Eugeniusza Baranowicza i śp. Marka Jędraszka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…