Ogłoszenia parafialne – 3 czerwca 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym rozwoju i odpoczynku.
  1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem, sczególnie za odzyskaną 100 lat temu niepodległość. Z tej racji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dokończenie budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawskim Wilanowie – wotum naszego narodu.
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek ostatni dzień oktawy: od godz. 17.00 adoracja pierwszoczwartkowa, o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo z procesją i błogosławieństwo wianków. Zapraszam wszystkie dzieci na słodką niespodziankę.
  1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  1. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, w Łodzi odbędzie się Archidiecezjalne Święto Eucharystii połączone z obchodami 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. W tym roku będzie im przewodniczył Ks. bp Andrzej Dziuba z Łowicza. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
  1. W dzisiejsze święto dziękczynienia przekazujemy serdeczne podziękowania: dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w dekorację ołtarzy i trasy procesyjnej w Boże Ciało a także za ofiary na kwiaty. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za dar pięknej stuły dla parafii. Rodzice dzieci Komunijnych ufundowali ornat eucharystyczny. Dzieci złożyły dar serca na misje w wysokości 850 zł. Także z racji Rocznicy złożono ofiarę na Kościół. Dziękujemy strażakom za naprawienie konstrukcji dzwonu na naszej wieży. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
    8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym przeczytamy o tajemnicy Serca Jezusa. Mały Gość dla dzieci podejmuje temat zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.