Ogłoszenia parafialne – 27 maja 2018 r.

1. Dziś z racji IV niedzieli miesiąca w ramach nabożeństwa po mszy św. o godz. 10.00 odśpiewamy godzinki o Miłosierdziu Bożym.
  1. Jutro ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym nabożeństwo majowe odbędzie się tego dnia wyjątkowo wcześniej – o godz. 17.00.
  1. W ostatnią środę miesiąca na nowennie i mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
  1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Uroczysta procesja ulicami Szczercowa wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00.  Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji, nasze domy. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze. Dziś jeszcze możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy.
  1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  1. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej. W Boże Ciało o godz. 18.00 chcemy odprawić ostatnie nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej z Lourdes połączone ze śpiewem piosenek maryjnych i eucharystycznych. Serdecznie zapraszamy na ten wieczór uwielbienia.
  1. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. W piątek przed południem odwiedzimy chorych, a od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  2. W piątek na mszę św. i nabożeństwo zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
  1. W najbliższy wtorek 4 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Konrad, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć ks. Krzysztofa Helika, który odprawi Eucharystię dziękczynną w 10 rocznicę przyjęcia święceń.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy. Jest także do odebrania nowy numer Różańca.
  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Dłubaka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…