Ogłoszenia parafialne – 20 maja 2018 r.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  1. Dziś dzieci z czwartych klas przeżywają swoją Rocznicę I Komunii św.
  1. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. W poniedziałek po Zielonych Światkach czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 7.00. 10.00, 17.30 i 18.00.
  1. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  1. W piątek, 25 maja o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji Święta Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza.
  1. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  1. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz.18.30.
  1. W poniedziałek 28 maja ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków w sobotę 26 maja o godz. 10.00.
  1. Wczoraj odbyły się święcenia diakonatu, a w przyszłą sobotę 5 alumnów WSD w Łodzi przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy nowowyświęconych naszą modlitwą.
  1. Chcemy podziękować parafianom, którzy czynnie włączyli się w przebieg wizytacji kanonicznej, jaką przeprowadził w ubiegłą niedzielę ks. bp Adam Lepa.
  1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Dziś i w przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy.
  1. W Niedzieli przeczytamy o służbie życiu oraz jak rozbudować swoje życie duchowe. W Gościu Niedzielnym o świątyniach szczególnego znaczenia.