Ogłoszenia parafialne – 13 maja 2018 r.

1. Niedziela 13 maja to dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii jaką przeprowadza ks. biskup Adam Lepa. Odprawi on Eucharystię o godz. 8.00 i o 12.00, podczas której poszczególne wspólnoty parafialne złożą sprawozdania ze swej działalności. Dziś także w naszej parafii 77 dzieci przystępuje do I Komunii św. Rozpoczyna się dla nich Biały Tydzień – czas wdzięczności za obecność Jezusa Eucharystycznego w sercu. We wtorek pielgrzymka dziękczynna na Górę Św. Anny.
  1. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczną się w Parznie uroczystości archidiecezjalne z racji przypadającej 15 maja kolejnej rocznicy urodzin sługi Bożej Wandy Malczewskiej.
  1. Przeżywamy dziś 101 rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym po wieczornej Mszy św.
  1. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Modlitewnie oczekujemy na to wydarzenie odprawiając  codziennie nowennę do Ducha Świętego. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę wieczorem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie majowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha św. wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i moc.
  1. W przyszłą niedzielę 20 maja na mszy św. o godz. 10.00 swoją Rocznicę Komunii św. przeżywać będą uczniowie klas IV. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 10.00.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  1. Związek małżeński pragną zawrzeć:
  1. Michał JAROSCH z parafii Mistek w Czechach
    i Aneta Teresa PRZYBYLSKA z parafii tutejszej
  1. Witold PAWELEC z parafii w  Kociszewie
    i Bogusława Ewa IRZYKOWSKA z parafii tutejszej
  1. Damian Paweł SZYMCZYK z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi
    i Anna Paulina SOBOŃ z parafii tutejszej
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Gąsiorowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…