Ogłoszenia parafialne – 6 maja 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.
  2. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską po Mszy św. wieczornej.
  3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  5. W następną niedzielę 13 maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 10.00. Parafian nie związanych bezpośrednio z tym wydarzeniem zachęcamy by wybrali inną godzinę mszy niedzielnej, aby nasza świątynia mogła pomieścić wszystkie dzieci i ich rodziny. To zaproszenie na Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 17.00 kierujemy jeszcze z innego względu, gdyż będziemy gościć ks. biskupa Adama Lepę, który przybędzie do nas, aby przeprowadzić wizytację kanoniczną. Główna Msza św. podczas której przedstawimy naszą wspólnotę parafialną  składając sprawozdania z działaności grup parafialnych to suma o godz. 12.00.
  6. 13 maja wspominamy także Matkę Bożą Fatimską w 101 rocznicę rozpoczęcia objawień w portugalskiej Fatimie oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Uczcijmy te wydarzenia naszą obecnością na nabożeństwie fatimskim z procesją różańcową po Mszy św. wieczornej.
  7. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
  8. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych na kolejne spotkanie modlitewne w najbliższy piątek o godz. 20.00.
  9. W ubiegłą niedzielę wsparliśmy swoją ofiarą w wysokości 1475 zł. rodzinę z Tuszyn Lasu poszkodowaną przez wybuch gazu. Bóg zapłać za ten dar serca.  Składamy także serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. Trwają konsultacje związane z wyborem najlepszego projektu wystroju prezbiterium naszego kościoła.
  10. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym przeczytamy o bieżących wydarzeniach z życia Kościoła.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Longina i Włodzimierz Barabasz oraz Janina Kociołek. Wieczny odpoczynek…