Ogłoszenia parafialne – 15 kwietnia 2018r.

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
  1. Niedzielą Biblijną rozpoczynamy X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”. W Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego, każdy z nas przy wyjściu z kościoła otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie, niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze życia.
  1. W okresie wielkanocnym odprawia się w kościołach na wzór drogi krzyżowej Drogę światła – Via lucis. Zapraszamy na takie nabożeństwo w najbliższy piątek po mszy św. wieczornej.
  1. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia do naszej parafii przybędzie kleryk WSD w Łodzi, aby modlić się w intencji powołań i przeprowadzi zbiórkę ofiar na tacę na potrzeby seminarium.
  1. 5. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę do puszek na działalność Łódzkiej Caritas w wysokości 610 zł. Otrzymaliśmy także podziękowanie za zbiórkę ofiar na Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych – zebrana ofiara to 2320 zł.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy ciekawy wywiad z abp Grzegorzem Rysiem o trwającym w naszej archidiecezji synodzie poświęconym w tym roku młodzieży.
  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Jędraszek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…