Ogłoszenia parafialne – 2 kwietnia 2018r

1. Jutro maturzyści Łódzkiej Archidiecezji udają się na Pielgrzymkę na Jasną Górę.
  1. Po zmianie czasu na letni zmieniamy godzinę mszy św. wieczornej z 17.00 na 18.00.
  1. Zapraszamy w I czwartek miesiąca na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00, a w piątek od godz. 15.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. wieczornej.
  1. Przyszła niedziela, przypadająca 8 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki.
  1. Za dwa miesiące, 28 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00.
  1. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na uczelnie katolickie w Polsce.
  1. Pomódlmy się za zmarłych z naszej parafii: śp. Zofię Kucharską i Ryszarda Przerywacza. Wieczny odpoczynek…