Ogłoszenia parafialne-1 kwietnia 2018r.

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości na codzień. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  1. Msze Św. dzisiaj o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszach Św. wieczornych.
  1. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowanie dla osób, które podjęły się trudu posprzątania na święta świątyni i pomagały przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. Dziękujemy panu kościelnemu i siostrom. Dziękuję tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Grobie Pańskim a wśród nich szczególnie strażakom i członkom Orkiestry. Dziękuję ministrantom, naszemu parafialnemu chórowi. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  2. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Niedzieli oraz Idziemy