Ogłoszenia parafialne – 4 marca 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
  1. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i 17.30 i na Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15.
  1. W czwartek, 8 marca pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet, aby w swoim życiu naśladowały Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.
  1. Tak jak słyszeliśmy w liście ks. Arcybiskupa w najbliższy piątek o godz. 21.00 rozpoczną się nabożeństwa pokutne w ramach ogólnoświatowej akcji „24 godziny dla Pana”. Zachęcamy do włączenia się w program tego wydarzenia najlepiej w kolegiacie łaskiej. Na stoliku pod chórem znajdziemy ulotki informacyjne.
  1. Przed nami Misje Miłosierdzia Bożego, do których przygotowujemy się odprawiając Nowennę codziennie przed wieczorną Mszą św. W gablocie znajduje się dokładny program tygodniowych misji. Jest on także wydrukowany na karteczkach, które możemy ze sobą zabrać do naszych rodzin. Rozpoczynamy ten święty czas od przyjęcia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny, które przybędą do nas z parafii w Klukach. W sobotę ok. godz. 17.30 powitamy obraz Jezusa Miłosiernego przy kapliczce przy zbiegu ulic Piotrkowskiej, Mickiewicza, Cichej i uroczyście w procesji przyniesiemy go do kościoła. Delegacje 4-osobowe strażaków prosimy o pomoc w niesieniu obrazu. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, chór i orkiestrę na tę procesję. Następnie po wejściu do kościoła i po powitaniu rozpocznie się Eucharystia inaugurująca Misje. Przez tydzień będziemy się gromadzić na różnych spotkaniach modlitewnych: na Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00, na koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i wieczorami na Apelu Misyjnym o godz. 21.00. Uczniowie odbędą przez trzy dni swoje rekolekcje szkolne. Prowadził nas będzie przez ten tydzień misyjnych przeżyć o. Zdzisław Jaśko, jezuita. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z tej szansy odrodzenia duchowego.
  1. W piątek 23 marca odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Szczercowa. Przekazujemy także zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Długość trasy liczy ponad 40 km i prowadzi od kościoła w Parznie do Bełchatowa, bądź Kamieńska. Dokładniejsze informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w gablocie.
  1. Organizujemy tradycyjny wyjazd na Wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy chętnych w zakrystii.
  1. Dyrektor Szkoły Podstawowej serdecznie zaprasza na wystawę pt.”W drodze do niepodległości”, którą będzie można zwiedzać w tym tygodniu w budynku szkoły przy ulicy Rzecznej.
  1. Pani Sołtys Szczercowa przypomina o kończącym się, 15 marca, terminie płatności I – raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na wsparcie polskich misjonarzy (zebraliśmy 550 zł.) Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zebrane w ramach tacy gospodarczej.
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomoże głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu.