Ogłoszenia parafialne – 4 lutego 2018 r.

1. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi przypadający 8 lutego będziemy przeżywać pod hasłem: „Migracja wolna od handlu ludźmi”. Zapraszamy do modlitwy połączonej z refleksją nad tragedią migrantów, uchodźców i osób wysiedlonych, którzy coraz częściej stają się ofiarami handlu ludźmi. Modlitwę tę rozpoczniemy w środę o godz. 16.00 od różańca, po nim nowenna i Msza św.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  1. Również 11 lutego rozpoczniemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień ten będziemy przeżywać  pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
  1. W tym tygodniu kończymy odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii:

Poniedziałek 5 lutego – ul. Częstochowska (1 kapłan) oraz ul. Północna i ul. Kwiatowa (1 kapłan)

Wtorek 6 lutego – ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego (1 kapłan) oraz ul. Żeromskiego, ul. Konopnickiej (1 kapłan)

Środa 7 lutego – ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana, ul. Rzeczna, ul. 3 Maja (1 kapłan) oraz ul. św. Floriana, ul. Targowa, ul. Cmentarna, ul. Cicha (1 kapłan)

Czwartek 8 lutego – kolęda uzupełniająca

Rodziny, które nie mogły przyjąć po kolędzie w wyznaczonym terminie prosimy

o kontakt w celu uzgodnienia kolędy uzupełniającej.

1. W sobotę, 17 lutego rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  1. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszek ofiarę 300 zł. na wsparcie zakonów kontemplacyjnych Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
  1. W tygodnikach katolickich przeczytamy bardzo interesujące wywiady oraz informacje z życia Kościoła. Życzymy owocnej lektury.