Ogłoszenia parafialne – 14 stycznia 2018r

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny oraz ich rodziny.
  1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Łódzkim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan.
  1. Pokój! Pokój dalekim i bliskim! to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia.
  1. Przekazujemy serdeczne zaproszenie na Koncert „Kolędy Polskie” w wykonaniu Eleni, który odbędzie się w przyszłą niedzielę – 21 stycznia od godz. 15.00 na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie.
  1. Gratulujemy naszemu parafialnemu chórowi za zajęcie I miejsca, a scholi młodzieżowej za II miejsce na Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bełchatowie.
  1. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek 15 stycznia – ul. Kącik (1 kapłan)

Wtorek 16 stycznia – Zagadki (1 kapłan)

Środa 17 stycznia – Rudzisko (1 kapłan) oraz Marcelów (1 kapłan od godz. 11.00)

Czwartek 18 stycznia – Załuże (2 kapłanów)

Piątek 19 stycznia – Trakt Puszczański (2 kapłanów)

Sobota 20 stycznia – ul. Wąska, ul. Tenusa, ul. Strumykowa (1 kapłan) oraz ul. Słoneczna, ul. Mokra, ul. Piaskowa (1 kapłan)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. W poniedziałek przyszłego tygodnia chcemy odwiedzić mieszkańców ul. Łaskiej.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy kolędzie na potrzeby parafii oraz za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Na Fundusz Misyjny zebraliśmy w Uroczystość Trzech Króli 2200 zł. Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  1. Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca – wspólne nieszpory o godz. 16.30.
  1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Pawlaka z Kozłówek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…