44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne-31 grudnia 2017r.

feature image

Ogłoszenia parafialne-31 grudnia 2017r.

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa o godz. 16.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Zaśpiewamy uroczyście hymn Ciebie Boga wysławiamy, aby złotą klamra modlitwy dziękczynno – błagalnej zamknąć ten kolejny etap pielgrzymki naszego ziemskiego życia. Wspominamy miniony rok, któremu patronował św. brat Albert Chmielowski napełniony ważnymi wydarzeniami: 100 lecie objawień w Fatimie, ojciec św. przysyła naszej archidiecezji nowego pasterza – abp. Grzegorza Rysia. 8 września kiedy cały Kościół w Polsce świętował 300 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, w naszej wspólnocie parafialnej dziękowaliśmy Bogu za 650 lat istnienia szczercowskiej parafii.

Dzisiaj podsumowując miniony rok w naszej rodzinie parafialnej dziękujemy Bogu za 67 dzieci, które zostały włączone do wspólnoty Kościoła poprzez przyjęty sakrament chrztu św. 80 dzieci przystąpiło do I Komunii św. a 47 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Przed tym ołtarzem ślubowało sobie miłość 31 par zawierając związek małżeński. Odeszło z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności 45 osób. Cieszymy się udziałem wiernych także dzieci w niedzielnych mszach św., choć statystycznie jest to tylko 24 % wszystkich mieszkańców parafii. Rozdaliśmy w tym roku ok. 55 tysięcy Komunii św. Co miesiąc odwiedzamy ok. 25 chorych z posługą sakramentalną. Budujący jest liczny udział wiernych w nabożeństwach szczególnie majowych i październikowych oraz Fatimskich. Smutny jest fakt, że wielu umiera bez przyjęcia sakramentów św., a gdy zamawiamy msze św. z racji pogrzebu to nie zawsze w nich potem uczestniczymy pozostawiając ten obowiązek najbliższej rodzinie. Swoimi ofiarami wspieraliśmy różne dzieła charytatywne Kościoła. Włączyliśmy się w akcję rozprowadzania świec na Boże Narodzenie i na Wielkanoc. Przekazaliśmy środki na misje uzyskane ze zbiórek pieniężnych a także ze zbiórki makulatury. Nasza parafia podjęła się 6 miesięcznej pomocy rodzinie syryjskiej w Aleppo, przekazując kwotę 5 tys. zł.

Jeśli chodzi o sprawy materialne to trzeba powiedzieć, że dzięki ofiarności wiernych mogliśmy zrealizować niektóre planowane prace a wśród nich nowe schody: główne i boczne z podjazdem dla wózków przy kościele oraz schody do plebanii za łączną sumę 55 tys. zł. Tworzony jest nadal plan wystroju całego wnętrza kościoła a w szczególności zmiany prezbiterium z kamienną posadzką i ołtarzem wraz z ambonką. Realizacja tego zadania to główny punkt działań na Nowy Rok. Z wielką radością przyjęliśmy wszyscy dar jaki przekazała nam Rolniczo Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w postaci witraży przy ołtarzu głównym. Gdy zaprojektujemy wygląd wszystkich pozostałych witraży mile przyjmiemy kolejne takie fundacje. We współpracy z naszą gminą planujemy budowę nowych toalet oraz niewielkiego parkingu przy bocznym wejściu na cmentarz. Dziękujemy dziś za wielką życzliwość i ofiarność bo dzięki nim powoli będziemy czynić piękniejszym miejsce naszej modlitwy.

  1. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  1. Kolęda w tym tygodniu: w środę od godz. 11.00 – Niwy od nr 1 do 10, we czwartek od godz. 9.00 – pozostała część Niw.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Św. o godz. 17.00, którą poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 podczas adoracji. Przed południem odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie kadzidła i kredy, które będzie można nabyć u ministrantów. Zapraszamy także tego dnia do licznego udziału w świątecznym wspólnym kolędowaniu podczas programu „Betlejem nie jest tak daleko…” który rozpocznie się o godz. 15.00 w naszej świątyni.
  1. Podobne zaproszenie kierujemy na koncert kolęd pt.: „Bóg się rodzi” w wykonaniu kapeli góralskiej ONDRASZKI w przyszłą niedzielę 7 stycznia do kościoła w Chabielicach na godz. 16.00.
  1. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Niedzieli oraz Różańca dla prenumeratorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram