Ogłoszenia parafialne-31 grudnia 2017r.

Ogłoszenia parafialne-31 grudnia 2017r.

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa o godz. 16.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Zaśpiewamy uroczyście hymn Ciebie Boga wysławiamy, aby złotą klamra modlitwy dziękczynno – błagalnej zamknąć ten kolejny etap pielgrzymki naszego ziemskiego życia. Wspominamy miniony rok, któremu patronował św. brat Albert Chmielowski napełniony ważnymi wydarzeniami: 100 lecie objawień w Fatimie, ojciec św. przysyła naszej archidiecezji nowego pasterza – abp. Grzegorza Rysia. 8 września kiedy cały Kościół w Polsce świętował 300 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, w naszej wspólnocie parafialnej dziękowaliśmy Bogu za 650 lat istnienia szczercowskiej parafii.

Dzisiaj podsumowując miniony rok w naszej rodzinie parafialnej dziękujemy Bogu za 67 dzieci, które zostały włączone do wspólnoty Kościoła poprzez przyjęty sakrament chrztu św. 80 dzieci przystąpiło do I Komunii św. a 47 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Przed tym ołtarzem ślubowało sobie miłość 31 par zawierając związek małżeński. Odeszło z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności 45 osób. Cieszymy się udziałem wiernych także dzieci w niedzielnych mszach św., choć statystycznie jest to tylko 24 % wszystkich mieszkańców parafii. Rozdaliśmy w tym roku ok. 55 tysięcy Komunii św. Co miesiąc odwiedzamy ok. 25 chorych z posługą sakramentalną. Budujący jest liczny udział wiernych w nabożeństwach szczególnie majowych i październikowych oraz Fatimskich. Smutny jest fakt, że wielu umiera bez przyjęcia sakramentów św., a gdy zamawiamy msze św. z racji pogrzebu to nie zawsze w nich potem uczestniczymy pozostawiając ten obowiązek najbliższej rodzinie. Swoimi ofiarami wspieraliśmy różne dzieła charytatywne Kościoła. Włączyliśmy się w akcję rozprowadzania świec na Boże Narodzenie i na Wielkanoc. Przekazaliśmy środki na misje uzyskane ze zbiórek pieniężnych a także ze zbiórki makulatury. Nasza parafia podjęła się 6 miesięcznej pomocy rodzinie syryjskiej w Aleppo, przekazując kwotę 5 tys. zł.

Jeśli chodzi o sprawy materialne to trzeba powiedzieć, że dzięki ofiarności wiernych mogliśmy zrealizować niektóre planowane prace a wśród nich nowe schody: główne i boczne z podjazdem dla wózków przy kościele oraz schody do plebanii za łączną sumę 55 tys. zł. Tworzony jest nadal plan wystroju całego wnętrza kościoła a w szczególności zmiany prezbiterium z kamienną posadzką i ołtarzem wraz z ambonką. Realizacja tego zadania to główny punkt działań na Nowy Rok. Z wielką radością przyjęliśmy wszyscy dar jaki przekazała nam Rolniczo Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w postaci witraży przy ołtarzu głównym. Gdy zaprojektujemy wygląd wszystkich pozostałych witraży mile przyjmiemy kolejne takie fundacje. We współpracy z naszą gminą planujemy budowę nowych toalet oraz niewielkiego parkingu przy bocznym wejściu na cmentarz. Dziękujemy dziś za wielką życzliwość i ofiarność bo dzięki nim powoli będziemy czynić piękniejszym miejsce naszej modlitwy.

1. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  1. Kolęda w tym tygodniu: w środę od godz. 11.00 – Niwy od nr 1 do 10, we czwartek od godz. 9.00 – pozostała część Niw.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Św. o godz. 17.00, którą poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 podczas adoracji. Przed południem odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie kadzidła i kredy, które będzie można nabyć u ministrantów. Zapraszamy także tego dnia do licznego udziału w świątecznym wspólnym kolędowaniu podczas programu „Betlejem nie jest tak daleko…” który rozpocznie się o godz. 15.00 w naszej świątyni.
  1. Podobne zaproszenie kierujemy na koncert kolęd pt.: „Bóg się rodzi” w wykonaniu kapeli góralskiej ONDRASZKI w przyszłą niedzielę 7 stycznia do kościoła w Chabielicach na godz. 16.00.
  1. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Niedzieli oraz Różańca dla prenumeratorów.