Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2017r.

Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2017r.

1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 31 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  1. W środę na nowennie i Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku.
  1. W czwartek, w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Jak już było zapowiedziane, tego dnia na Eucharystię zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św.
  1. Dzieci związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi odwiedzają w tym czasie domy, kolędują i kwestują na rzecz potrzebujących rówieśników. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Dzieci z naszej parafii podejmą również posługę Kolędników Misyjnych we czwartek – 28 grudnia od godz. 12.00 i odwiedzą mieszkańców ulic:

– Słoneczna, Kącik

– Mickiewicza

– Polskiego Sierpnia, 11 listopada

– Praga

1. W niedzielę 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 1630. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w tę modlitwę na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć w imię Boże nowy rok kalendarzowy.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od czwartku28 grudnia. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się i podzielenia się życiem rodziny w duchu wiary i wspólnej modlitwy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii.  Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.

Program kolędy:

czwartek, 28 grudnia od godz. 9.00 – Bednarze i Brzezie

piątek, 29 grudnia od godz. 9.00 – Niwy

sobota, 30 grudnia od godz. 9.00 – Kościuszki i Kościuszki pod lasem

Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości.

1. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.