44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2017r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2017r.

  1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 31 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  1. W środę na nowennie i Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, których pożegnaliśmy w tym roku.
  1. W czwartek, w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Jak już było zapowiedziane, tego dnia na Eucharystię zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św.
  1. Dzieci związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi odwiedzają w tym czasie domy, kolędują i kwestują na rzecz potrzebujących rówieśników. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Dzieci z naszej parafii podejmą również posługę Kolędników Misyjnych we czwartek – 28 grudnia od godz. 12.00 i odwiedzą mieszkańców ulic:

– Słoneczna, Kącik

– Mickiewicza

– Polskiego Sierpnia, 11 listopada

– Praga

  1. W niedzielę 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 1630. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w tę modlitwę na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć w imię Boże nowy rok kalendarzowy.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od czwartku28 grudnia. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się i podzielenia się życiem rodziny w duchu wiary i wspólnej modlitwy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii.  Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na kontynuację prac remontowych przy naszym kościele.

Program kolędy:

czwartek, 28 grudnia od godz. 9.00 – Bednarze i Brzezie

piątek, 29 grudnia od godz. 9.00 – Niwy

sobota, 30 grudnia od godz. 9.00 – Kościuszki i Kościuszki pod lasem

Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości.

  1. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram