Ogłoszenia parafialne – 25 grudnia 2017r.

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
  1. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św., tak jak w niedziele. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika. Podczas Mszy św. poświęcenie owsa.
  2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Na nowennie i Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich zmarłych w mijającym roku parafian. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 17.00. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. W niedzielę 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Zarazem jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy do podziękowania Panu Bogu za kończący się rok podczas nabożeństwa dziękczynno – błagalnego o godz. 16.30, przed Mszą św. wieczorną.
  3. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia. Program kolędy podamy jutro.
  4. Dziękujemy raz jeszcze parafianom, którzy zaangażowali się ofiarnie w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogli przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła.
  5. Otrzymaliśmy zaproszenie na koncert „Betlejem w Łodzi”, podczas którego zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolędy polskie i z innych części świata w wykonaniu między innymi Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka, Mate.O wraz z orkiestrą. To podniosłe wydarzenie będzie miało miejsce 13 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety wstępu są do nabycia na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl
  6. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn rodząc się w sercu każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.