Ogłoszenia parafialne – 24 grudnia 2017r

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W tym roku wyjątkowo krótki, czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, gdyż wtedy będziemy zasiadać w naszych rodzinach do wigilijnego stołu. Na Pasterkę zapraszamy o północy.
  1. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Św.
  1. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy modlić się za wszystkich zmarłych w mijającym roku parafian.
  1. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok podczas nabożeństwa dziękczynno – błagalnego o godz. 16.30, przed Mszą św. wieczorną.
  1. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od czwartku 28 grudnia.
  1. Dziękujemy bardzo serdecznie parafianom, którzy zaangażowali się ofiarnie w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogły przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła. Dziękujemy rodzinie z Lubośni oraz z Traktu Puszczańskiego za ofiarowanie pięknych choinek. Bóg zapłać także p. Kościelnemu oraz siostrom za włożony trud.
  1. Otrzymaliśmy zaproszenie na koncert „Betlejem w Łodzi”, podczas którego zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolędy polskie i z innych części świata w wykonaniu między innymi Natalii Kukulskiej, Mietka Szcześniaka, Mate.O wraz z orkiestrą. To podniosłe wydarzenie będzie miało miejsce 13 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety wstępu są do nabycia na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl
  1. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej przekazaliśmy 700 zł. zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  1. Opłatki oraz świece na stół wigilijny można jeszcze  nabyć w zakrystii.
  2. Polecamy świąteczne numery Niedzieli z płytą i śpiewnikiem kolęd a także Kalendarzem oraz Gościa Niedzielnego z tekstem Ewangelii i modlitwą na wieczerzę wigilijną. Mały Gość dla dzieci z pięknym świątecznym witrażem.