Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
  3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Przynosimy świece, a dzieci lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. W tym roku naszym roratom będzie patronował św. Józef.
  4. Jutro w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki i oddania jej wstawiennictwu całej naszej rodziny parafialnej. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i procesję poprowadzi nasz rodak ks. Grzegorz Boras. Wcześniej o godz. 10.00 msza św. w kaplicy na cmentarzu, będą jeszcze msze św. w kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji s. Barbary z racji imienin.
  5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy się prezentami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
  6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we czwartek po mszy św. wieczornej
  7. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału
    we Mszy Św. Zachęcamy także do modlitwy w południe od godz. 12.00 do 13.00 w ramach Godziny Łaski. Matka Boża w czasie jednego z objawień powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kaplicy sióstr bądź do osobistej modlitwy w domu. Tego dnia podczas wieczornej Eucharystii dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. W Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla ich rodziców: w najbliższy wtorek – rodziców dziewczynek, a w środę -rodziców chłopców. Spotkania o godz. 18.00
  8. Siostry roznosić będą opłatki na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 9.30)

Wtorek – Lubośnia i Trakt Puszczański (od końca do ul.Kącik)

Środa – Niwy.

Czwartek – Podklucze

Piątek (od godz. 13.00) –  Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina; ulice: Cmentarna i Cicha.

1. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. Składamy podziękowanie za złożone dziś ofiary w ramach tacy gospodarczej. Bóg zapłać.
  4. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżywać adwent. Jest do odebrania grudniowy numer Różańca
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Teodozja Kośna oraz Mirosław Dobrowolski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…