Ogłoszenia parafialne – 26 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  1. Dziś przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem nowego roku duszpasterskiego będą słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię zapraszamy na refleksję nad Ewangelią w każdą sobotę po mszy św. wieczornej do Domu Parafialnym.
  1. W środę na nowennie i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych. Jak w każdą środę katecheza dla dorosłych.
  1. W najbliższy czwartek, przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek
    z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Zachęcamy też do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 15.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  2. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary. W poniedziałek 4 grudnia suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego w niej udziału. Wcześniej o godz. 10.00 w kaplicy na cmentarzu odprawimy Eucharystię w intencji założycieli naszej parafii, budowniczych i ofiarodawców.
  1. W bieżącym tygodniu Siostry będą roznosić opłatek w następującym porządku: Codziennie od godz. 9.30

Poniedziałek – Kościuszki (pod lasem) Kościuszki (od końca do ul. Praga)

Wtorek – ul. Praga (od Kościuszki do ul. Częstochowskiej)

Środa – Kozłówki, ulice: Piaskowa, Leśna, Mokra , Południowa

Czwartek – Brzezie i Bednarze

Piątek – ul. Częstochowska (od końca do ul. św. Floriana), Kącik, Wschodnia, Słoneczna

1. Zebranie katechetów odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18.00.
  1. W niedzielę 12 listopada zebraliśmy 600 zł. do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Również taką sama sumę -600 zł. uzyskaliśmy ze sprzedaży zgromadzonej w tygodniu misyjnym makulatury. Bardzo serdecznie dziękujemy za te dary serca. Bóg zapłać.
  1. Można już nabywać świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece te płonąc na wigilijnych stołach symbolizują jedność i pamięć  o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wyjazdy wakacyjne, leczenie i rehabilitacje. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Miłosierdzie jest jedno”.
  2. Sięgajmy po prasę katolicką. Jest tygodnik Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. Znajdziemy w nich wiele informacji z życia Kościoła.
  3. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Mieczysława  Łaniewskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…