Ogłoszenia parafialne – 12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy oraz dar ofiary pieniężnej składanej dzisiaj do puszki na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  1. Z racji ogłoszonego przez Ojca św. I Światowego Dnia Ubogich zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. W tym tygodniu przynieśmy do kancelarii Torby miłosierdzia wypełnione żywnością lub artykułami chemicznymi.  Zebrane w ten sposób dary zostaną rozdane ubogim w parafii.
  1. Przekazujemy zaproszenie na Koncert Jubileuszowy naszej szczercowskiej orkiestry z okazji X Wieczoru Muzycznego, który odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 17.00 w Domu Kultury.
  1. Pani Sołtys Szczercowa przypomina, że 15 listopada upływa termin płatności IV raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. W ostatnim czasie przekazaliśmy należność za wykonane schody do kościoła. Planujemy jeszcze w tym roku wykonać elewację przy głównym wejściu do świątyni oraz schody do plebanii.
  1. W prasie katolickiej przeczytamy o prześladowaniach wyznawców Chrystusa oraz o ważnych wydarzeniach z życia Kościoła.
  2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Stępień i Wacław Wagner, a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Natalii Woźniak. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…