Ogłoszenia parafialne – 17 września 2017r.

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas jutrzejszej wieczornej Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga za dzieci i młodzież. Zapraszamy więc uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
  3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. Od listopada ubiegłego roku archidiecezja łódzka rozpoczęła szczególną modlitwę o nowe i święte powołania kapłańskie z naszych parafii w ramach Sztafety Modlitwy o Powołania. W najbliższy piątek 22 września takie modlitwy będą zanoszone w naszej wspólnocie parafialnej. Rozpoczniemy je o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Eucharystia z udziałem Księdza Przełożonego i kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej modlitwy powołaniowej. Tego dnia obchodzi swoją 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Józef Komperda. Będzie to piękna okazja, aby modląc się o nowe powołania, podziękować Bogu za posługę kapłańską ks. Józefa.
  5. Rozpoczynamy w parafii przygotowania do przyjęcia I Komunii św. uczniów z III klas – Msza św. i spotkanie dla nich i dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 10. 00. Tego też dnia młodzież z III klas gimnazjum zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii istnieje kilka grup, które zapraszają do siebie nowe osoby: Boże Nutki spotykają się we czwartki o godz. 15.30, Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci mają swoje zbiórki w soboty o godz. 10.00, a próby scholi młodzieżowej odbywają się w soboty o godz. 11.00. W piątki wieczorem odbywają się spotkania formacyjne dla młodych. Zachęcamy do włączenia się do tych grup, aby móc wartościowo spędzać czas.
  7. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w niedzielę 1 października w związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  8. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do nabycia tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy. Można także nabyć Kalendarz Rolników na przyszły rok.
  10. Przeżyliśmy w naszej parafii Uroczystość Odpustową i Jubileuszową oraz Koncert Jubileuszowy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za czynny udział w tym świętowaniu.