Ogłoszenia parafialne – 27 sierpnia 2017r.

1. Kończą się wakacje i czas urlopów. Jutro, w porze obiadowej, nawiedzi naszą parafię wracająca z Jasnej Góry Pielgrzymka Pabianicka.
  2. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. w dniu 4 września o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z reorganizacją pracy szkół na prośbę dyrekcji podajemy porządek uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Po wspólnej Mszy św. w kościele o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas uczących się w dawnym budynku gimnazjum na ul. Rzecznej dla klas: 0a, 0b, 0c, 0e, 0f, IIIe, IVb, VIc, VIIa, VIIb, VIIc i klasy II i III gimnazjum. Pozostałe klasy przechodzą do budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Łaskiej, gdzie rozpoczynają rok szkolny spotkaniami z wychowawcami w wyznaczonych salach, a następnie ok. godz. 10.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przed budynkiem szkoły lub na sali gimnastycznej (w zależności od pogody). Odwozy uczniów godz. 10.30. Powyższy plan organizacji rozpoczęcia roku szkolnego znajdziemy w gablocie kościoła.
  3. W środę  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. za zmarłych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie uczniów, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny. W naszym kościele będzie taka możliwość w piątek od godz. 15.00, kiedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 nabożeństwo do Serca Jezusa i Msza św. o godz. 17.30 i o 18.00. Do południa z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Nasze intencje wynagradzające przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszo-sobotniego nabożeństwa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  6. 1 września przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny.
  7. Zbliża się święto Narodzenia NMP – nasz odpust parafialny połączony z podziękowaniem za tegoroczne zbiory w piątek 8 września. W tym roku chcemy go przeżywać w sposób bardziej uroczysty ze względu na przypadający Jubileusz 650 – lecia naszej parafii. Na sumą odpustową o godz. 12.00 został zaproszony ks. bp Marek Marczak. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się duchowo poprzez 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne. Planujemy także w niedziele 10 września koncert jubileuszowy
    w którym wystąpią soliści i zespoły z terenu naszej parafii.
  8. Dziś odbywa się w kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic, które ostatnio nawiedziły naszą ojczyznę. Za złożone w geście chrześcijańskiej miłości i solidarności ofiary serdecznie dziękujemy.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest film „Misja”. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Różańca dla prenumeratorów.