Ogłoszenia parafialne – 20 sierpnia 2017 r.

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w sobotę, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Na jej odpust wędrują na Jasną Górę pielgrzymi. We wtorek ok. 11.30 dotrze do nas 37 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać dziś,  jutro i we wtorek do południa. Do plecaka intencji można jeszcze dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.40 i przerwie obiadowej trwającej do 13.30. Wieczorem natomiast o godz. 18.30 przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. O godz. 20.30 pielgrzymi będą mieli modlitewne czuwanie w kościele, a w środę o godz. 6.30 mszę po której wyruszą w dalszą drogę. Okażmy im swoją gościnność. Jeszcze jedna Pielgrzymka nawiedzi naszą parafię. Pątnicy z Pabianic w drodze powrotnej z Częstochowy przybędą do nas w przyszły poniedziałek 28 sierpnia w porze obiadowej.
  1. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dzisiaj odbywają się w Widawie Archidiecezjalne Dożynki, a u nas, w ramach Dni Szczercowa maja miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 15.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic, które ostatnio nawiedziły naszą ojczyznę.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Oprócz bieżących informacji z życia Kościoła znajdziemy artykuły poświęcone 300 rocznicy Koronacji Jasnogórskiej Ikony.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Rafał Sadek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…