Ogłoszenia parafialne – 23 lipca 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem siostry zakonnej). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem.

3. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, w dzisiejszą niedzielę po każdej mszy św. błogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc
o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas nowenny i Mszy Świętej za naszych bliskich zmarłych.

5. Gorąco polecamy prasę katolicką.