Ogłoszenia parafialne – 2 lipca 2017 r.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe po mszy św. o godz. 18.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi świętej podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, na zakończenie adoracji – nabożeństwo i msza św. Chorych odwiedzimy przed południem.

3. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest codziennie w godz. od 9.00 do 10.00. Wtedy także trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr.

4. Mieszkańcom Sołectwa Brzezie przekazujemy informację o spotkaniu rolników z przedstawicielami PGE Oddział Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w celu zawarcia ugód za szkody górnicze. Spotkanie odbędzie się 4 lipca w godz. od 9.00 do 11.00. u pani Sołtys w Brzeziu.

5. W ubiegłą niedzielę w Sulmierzycach odbył się IV Festiwal Pieśni Maryjnych i Eucharystycznych. Brały w nim udział także solistki reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury oraz naszą parafię. Pierwsze miejsce zdobyły Zosia Sztuk i Marika Markowiak, natomiast trzecie miejsce wyśpiewała Natalia Stanisławska. Gratulujemy tak pięknych sukcesów.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich byłych i obecnych pracowników służby zdrowia, personel medyczny oraz administracyjny na pielgrzymki:

•         do Lwowa, w dniach 1-4 września,

•         do Wilna, w dniach 10-13 października.

Zapisy u księży kapelanów szpitala im. M. Kopernika w Łodzi

7. Zachęcamy do nabycia i lektury wakacyjnych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Różańca.

8. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.

– Komunikat Kurii o śmierci J. E. Prawosławnego Arcybiskupa Szymona.

9. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Kucharskiej. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…