Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2017r.

Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2017r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
  1. 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Zachęcamy do wrzucania karteczek z własnymi intencjami do skrzynki intencji. W najbliższą środę na nowennie i mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła. Są oni dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  1. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
  1. 1 i 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 80 – ta Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców.
  1. Zapisujemy chętnych na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, która odbędzie się na Jasnej Górze 9 lipca.
  1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku, ale też by był to czas pełen dobra i duchowego wzrostu. Pomocą w tym może być lektura ciekawej książki religijnej czy prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o ubogich, którzy są skarbem Kościoła. Gość Niedzielny przedstawia sanktuarium w Gietrzwałdzie. Zachęcamy do nabycia i lektury
  1. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Jacka Wagnera. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…