44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2017r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 25 czerwca 2017r.

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
  1. 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Zachęcamy do wrzucania karteczek z własnymi intencjami do skrzynki intencji. W najbliższą środę na nowennie i mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła. Są oni dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  1. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  1. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
  1. 1 i 2 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 80 – ta Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców.
  1. Zapisujemy chętnych na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, która odbędzie się na Jasnej Górze 9 lipca.
  1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku, ale też by był to czas pełen dobra i duchowego wzrostu. Pomocą w tym może być lektura ciekawej książki religijnej czy prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli przeczytamy o ubogich, którzy są skarbem Kościoła. Gość Niedzielny przedstawia sanktuarium w Gietrzwałdzie. Zachęcamy do nabycia i lektury
  1. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Jacka Wagnera. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram