44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 21 maja 2023 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 21 maja 2023 r.

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to jednocześnie dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
  4. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę wieczorem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie majowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i moc. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę dołączoną do nabożeństw majowych.
  5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów. Dzisiaj odprawimy Mszę św. przy kapliczce na Załużu o godz. 14.30, w środę na Grudnej o godz. 19.00 a w przyszłą niedzielę na Kościuszce pod lasem o godz. 14.30.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Agnieszki Swędrak, l. 36. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram