44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 14 maja 2023 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 14 maja 2023 r.

  1. Dzieci z klas trzecich przystępują dzisiaj do I Komunii św. i rozpoczynają Biały Tydzień. Wraz z nimi gromadźmy się codziennie na Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.
  2. Rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Po Mszy św. na Rudzisku 3 maja w przyszłą niedzielę odprawimy Mszę św. przy kapliczce na Załużu o godz. 14.30, a za dwa tygodnie na Kościuszce pod lasem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek, 16 maja obchodzimy święto kolejnego patrona Polski, Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.
  5. Dzisiaj z racji rocznicy urodzin czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do Jej grobu w Parznie.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uczniowie klas IV będą przeżywać swoją Rocznicę Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 10.00.
  7. W niedzielę 21 maja odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram