44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 7 maja 2023 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 7 maja 2023 r.

 1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.
 2. W poniedziałek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową, na które serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. W najbliższą niedzielę, 14 maja, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 10.00. Parafian niezwiązanych bezpośrednio z tym wydarzeniem zachęcamy by wybrali inną godzinę Mszy niedzielnej. Tradycyjnie po przyjęciu I Komunii św. dzieci odprawią Biały Tydzień, a także wyjadą na pielgrzymkę. Rocznica Komunii św. dla uczniów klas IV odbędzie się w niedzielę
  21 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
 5. Zapraszamy młodzież klas VII i VIII w ramach przygotowań do Bierzmowania w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 18.00, nabożeństwo majowe i na spotkanie.
 6. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego
 7. W niedzielę, 21 maja pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” na Jasnej Górze odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy między innymi, jak wychowywać dzieci w relacji do Pana Boga – świadectwa doświadczonych rodziców. Gość Niedzielny pisze o I Komunii dzieci.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Marian Garsztecki, l. 99. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram