Ogłoszenia parafialne – 4 czerwca 2017 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Odbywa się dziś zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawskim Wilanowie – wotum naszego narodu.
  3. W poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00
  4. Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który zostanie odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Jest to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Akt ten zostanie następnie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września, w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Na mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy rodziców, rodzeństwo pochodzących z naszej parafii, bądź z nią związanych księży i sióstr zakonnych.
  6. W czerwcu codziennie po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. A w Łodzi odbędzie się tradycyjne Archidiecezjalne Święto Eucharystii połączone z obchodami 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. W tym roku będzie im przewodniczył Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
  8. W piątek, 16 czerwca ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków w sobotę 10 czerwca o godz. 10.00.
  9. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o emigrantach przybywających do Europy oraz wywiad z premier Beatą Szydło mówiącą o kapłaństwie swojego syna. Niedziela i Idziemy zawierają wiele interesujących artykułów. Jest nowy numer Różańca.
  10. Pomódlmy się w intencji zmarłej śp. Zofii Kucharskiej, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek…