44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 29 stycznia 2023 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 29 stycznia 2023 r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.
 2. W najbliższą środę – pierwszą środę lutego zapraszamy Rodzinę Różańcową do wspólnej modlitwy na różańcu o godz. 16.30 oraz na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
 4. Tego dnia obchodzimy także, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania. Na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za siostry zakonne pracujące w naszej parafii. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek Godzina Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od godz. 16.00;
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi,  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą wieczorną. Przed południem nawiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  – w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 17.00.
 6. Wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii powoli dobiega końca:
  W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców: ul. Kochanowskiego, ul. Polnej, ul. Skrytej, ul. Cmentarnej i ul. Cichej (jeden kapłan)
  We wtorek: ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana i ul. Targowa (jeden kapłan)
  W środę: ul. Leśna, ul. Południowa, ul. św. Floriana i ul. 3 Maja oraz od godz. 11.00 ul. Północna i ul. Kwiatowa
  W sobotę ul. Częstochowska i ul. Rzeczna (dwóch kapłanów)
  Uzupełnienia – po przyszłej niedzieli. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w ramach kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego czasu odwiedzin.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy w niej dodatek o św. Janie Pawle II. W zakrystii są do odebrania lutowe numery Różańca i Tak Rodzinie dla prenumeratorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram