Ogłoszenia parafialne 8 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia parafialne 8 stycznia 2023 r.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  2. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne jutro o godz. 18.30 do Domu Parafialnego.
  3. W najbliższy piątek przed południem udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
  4. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości” będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Program spotkań modlitewnych przedstawicieli bratnich Kościołów znajduje się w gablocie.
  5. Kolęda – wizyta duszpasterska w naszej parafii w nadchodzącym tygodniu:
    Poniedziałek, 9 stycznia: ul. Kącik od ul. Częstochowskiej (jeden kapłan)
    Wtorek, 10 stycznia: ul. Kazimierza Wielkiego (jeden kapłan)
    Środa, 11 stycznia: ul. Łaska i od godz. 13.00 ul. Narutowicza
    Czwartek, 12 stycznia: Rudzisko (jeden kapłan)
    Piątek, 13 stycznia: od godz. 13.00 Marcelów
    Sobota, 14 stycznia: Trakt Puszczański
    W przyszły poniedziałek chcemy odwiedzić rodziny mieszkające przy ulicach: Wschodniej, Słonecznej, Piaskowej i Mokrej.
  6. Siostra Ałła, nasza organistka, obchodzi w połowie stycznia swoje urodziny. Będziemy modlić się w Jej intencji w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Niedzieli i Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek poświęcony zmarłemu papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Apolonia Śnieg, l. 92, Maria Kostrzewa l. 90 i Marek Klimorowski l. 70. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…