44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 1 stycznia 2023

feature image

Ogłoszenia parafialne 1 stycznia 2023

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa.

 1. Dziś przez wstawiennictwo Maryi Świętej Bożej Rodzicielki pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.
 2. Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy w najbliższą środę 4 stycznia po Mszy św. wieczornej na spotkanie opłatkowe.
 3. W piątek 6 stycznie obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym. Pobłogosławimy kadzidło i kredę. Nasi ministranci tradycyjnie będą rozprowadzać torebki z kadzidłem, kredą i węgielkiem.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne – Godzina święta od 16.00. Pierwszy piątek miesiąca, tym razem w Uroczystość Trzech Króli, adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 15.00. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00. Do chorych udamy się wyjątkowo w drugi piątek miesiąca – 13 stycznia przed południem.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 6. Wraz z wójtem naszej gminy zapraszamy na Wieczór Kolęd do Sali OSP przy ul. Mickiewicza – w przyszłą niedzielę – 8 stycznia o godz. 16.00. Będziemy mogli wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki wraz z naszym chórem parafialnym, dziećmi i młodzieżą. Wieczór uświetni swoją grą orkiestra dęta.
 7. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:
  poniedziałek, 2 stycznia – Żabczanka, Lubośnia i Józefina (jeden kapłan)
  wtorek, 3 stycznia – Podżar i Szubienice (jeden kapłan)
  środa, 4 stycznia – Grudna przed trasą (jeden kapłan) i Kolonia Szczercowska (od godz. 13.00 drugi kapłan)
  czwartek, 5 stycznia – Grudna za trasą i Zagadki (jeden kapłan)
  sobota, 7 stycznia – Kościuszki pod lasem i Kościuszki od ul. Praga (dwóch kapłanów)
  W przyszły poniedziałek 9 stycznia chcemy odwiedzić mieszkańców ul. Kącik.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego Niedziela oraz Idziemy.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Wlazłowski i Pelagia Sabat – Szala. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.

  W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Syna Bożego, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość z inicjatywy papieża Św. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju, potrzebuje go obecnie szczególnie naród ukraiński. Pomódlmy się o dar pokoju słowami św. Franciszka z Asyżu:
  O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
  abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
  wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
  jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
  nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
  światło, tam gdzie panuje mrok;
  radość, tam gdzie panuje smutek.
  Spraw abyśmy mogli
  nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
  nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
  nie tyle szukać miłości, co kochać;
  albowiem dając otrzymujemy;
  wybaczając zyskujemy przebaczenie;
  a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
  przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram