Ogłoszenia parafialne 26.12.2022

Ogłoszenia parafialne 26.12.2022

1. Dziś obchodzimy święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tradycyjnie pobłogosławimy owies jako pokarm dla zwierząt i ziarna na wiosenny zasiew.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  3. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tradycyjnie tego dnia modlimy się w intencji dzieci oraz poszanowania każdego poczętego życia. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św. W środę także na nowennie i Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych z naszych rodzin. Polecimy Bożemu Miłosierdziu szczególnie tych, którzy odeszli z naszej parafii w kończącym się roku.
  4. W piątek przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny.
  5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy także błagać Boga
    o przebaczenie wszystkich naszych grzechów. O godz. 17.00 – Eucharystia.
  6. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie szczególnie na Ukrainie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023.
  7. Spotkanie opłatkowe dla mężczyzn z Kół Różańcowych odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.
  8. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. (…) Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont elewacji ścian zewnętrznych naszego kościoła.
    Środa, 28 grudnia – Niwy (nr 1 – 15)
    Czwartek, 29 grudnia – Niwy (nr 18 – 51)
    Piątek, 30 grudnia – Bednarze i Brzezie
    Sobota, 31 grudnia – Kozłówki
    Plan kolędy jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00.
  1. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy.
  2. Zachęcamy do nabycia świątecznych numerów: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego. Dla prenumeratorów miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie i Anioł Stróż – do odebrania w zakrystii.
  3. Dwa lata temu odszedł do Domu Ojca ks. Józef Komperda, który przez 36 lat był proboszczem naszej parafii – pomódlmy się w jego intencji. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…