44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 25.12.2022

feature image

Ogłoszenia parafialne 25.12.2022

  1. W dzień Bożego Narodzenia wraz z całym Kościołem świętujemy tajemnicę Wcielenia Syna Bożego.
  2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św., tak jak w niedziele. Na sumie o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji zmarłego ks. Józefa Komperdy w drugą rocznicę jego śmierci. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika. Podczas Mszy św. poświęcenie owsa.
  3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana apostoła i ewangelistę. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na Eucharystię o godz. 17.00. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które przyjęły sakrament chrztu św. w tym mijającym roku – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo. Jest to ostatnia środa, na nowennie i Mszy św. polecać będziemy naszych bliskich zmarłych. W piątek przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny. Sobota to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy do podziękowania Panu Bogu za kończący się rok podczas nabożeństwa dziękczynno – błagalnego o godz. 16.30, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00.
  4. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od środy 28 grudnia. Program kolędy podamy w drugi dzień świąt.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy zaangażowali się w dzieło przedświątecznego posprzątania naszej świątyni oraz pomogli przy Bożonarodzeniowej dekoracji kościoła. Szczególne podziękowania dla Pana Kościelnego oraz ofiarodawców choinek.

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn rodząc się w sercu każdego z nas. Bóg, Stworzyciel wszystkiego staje się stworzeniem. Niech Tajemnica Wcielenia Syna Bożego przemawia do nas z nową mocą. Niech Jej blask opromienia naszą codzienność, aby upływała pod znakiem wiary, miłości i pokoju. Z wdzięcznością przyjmijmy Chrystusa, Jedyną nadzieję świata. Doświadczajmy każdego dnia siły Jego zbawczej miłości i odpowiadajmy na nią swoim życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram